Staňte se dobrovolníkem

Zájemci o pomoc Kakapům sovím mají tyto možnosti:

Přikrmování Kakapů

Příležitost pomáhat přímo na ostrovech, a to zejména v období letních měsíců (v těchto zeměpisných šířkách od listopadu do března). Zájemci o tento program pomáhají Kakapům vyhledávat potravu. Práce obnáší přípravu jídla pro ptáky a celodenní túry s těžkým batohem (až 15 kilogramů a 8 hodin denně). Tento program neprobíhá každoročně, ale pouze v ty roky, kdy by mohl pomoci k rozmnožování Kakapů.

Pečovatelé a pečovatelky o hnízda

Tento program probíhá zpravidla koncem léta, kdy dobrovolníci pomáhají sledovat hnízda Kakapů a případnou aktivitu ptáků. Připravte se tak na nedostatek spánku, ponocování, spaní ve stanech a několikahodinové tahání těžkých balíků.

Kuchaři

Během období rozmnožování se na ostrově pohybuje mnoho lidí, kteří mají dost své práce a třeba vaření by je zbytečně o drahocenný čas okrádalo. Kuchaři mohou vařit až pro 35 osob více než dvě jídla denně. Kuchař navíc musí být schopný splnit speciální diety (např. vegetariánská, veganská, bezlepková atd.).

Požadavky na dobrovolníky

Všichni dobrovolníci musí být dobří týmoví hráči, jímž nevadí společné bydlení s dalšími dobrovolníky / zaměstnanci v jednoduchých podmínkách, dále musejí být flexibilní a pracovití. S vyjímkou kuchařů musejí být dobrovolníci rovněž fyzicky zdatní, schopní tvrdě pracovat v přírodě a v drsných podmínkách a musejí být schopni fungovat samostatně ve dne i v noci. Od dobrovolníků se rovněž očekává pomocná ruka v dalších činnostech, jako jsou třeba i prace kolem obydlí a na ostrově. Riziko nakažení ptáků infekcí rovněž znamená, že se na všechny dobrovolníky vážou přísná karanténní opatření.

Dobrovolníci musejí být schopni pomáhat na ostrově dva týdny a musejí být starší 18 let. Je rovněž důležité si uvědomit, že místo pobytu dobrovolníků závisí výhradně na jejich aktivitě, a může tak docházet k častým změnám, či ke zrušení pobytu na poslední chvíli. Stejně tak nelze zaručit, že uvidíte Kakapa na vlastní oči.

Stejně tak si musíte sami zaplatit letenky do Invercargill či na Te Anau. Zajištěn vám bude transfer na ostrov, stravování a ubytování. První den pobytu bude rovněž vybrán příspěvek 250 dolarů na ubytování, transfer a jídlo.

Co mám udělat, pokud mám stále zájem?!

Pokud jste si přečetli všechny tyto podmínky, porozuměli jim a souhlasíte s nimi, můžete se stát našimi dobrovolníky. Pokud je aktuálně po dobrovolnících poptávka, stačí vyplnit jednoduchý registrační formulář na těchto stránkách http://www.kakaporecovery.org.nz/volunteers/.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *