The Snark

The SnarkV prvních dnech, lidé nacházeli kakapy pomocí cvičených psů, sledovali je díky jejich charakteristické vůni.

V nedávné době byly vyvinuty přenosné rozhlasové vysílače, které můžou být namontovány na volně žijící zvířata mnoha způsoby, a které vysílají pravidelné signály všude tam, kde je zvíře je. Výzkumníci pak použijí speciální přijímač s anténou který zvíře vystopuje.

V těchto dnech jsou všechny kakapové vybaveny takovými vysílači, jež jsou připojeny na zádech na malém postroji.  Nicméně sledování ptáků ručně je docela časově náročné a vyžaduje mnoho námahy. Nyní jsme vyvinuli automatický rádiový sledovací systém, který ušetří mnoho času a úsilí.

The SnarkJedná se o přenosnou černou schránku, známou jako „Snark“, která obsahuje rozhlasový přijímač, záznamník a speciální počítačový software. Po připojení v lese, Snark zaznamenává pohyb jakýchkoli ptáků během asi 10 metrů a ukládá ho na paměti.

Zaměstnanci pak mohou přijít pouze s malým notebookem, připojit jej do Snarku a zjistit, jací ptáci byli v této oblasti přes noc.

To je využitelné použití v období rozmnožování, protože pracovníci mohou umístit Snark v oblasti chovu a automaticky zjistit, které ženy mají přístup do této oblasti ke svému druhovi.

To také umožňuje zaměstnancům vědět, které ptáci se živí na které stanici doplňkové výživy. Při umístění vedle krmící stanice, to může také poomct se sadou elektronických které ptáky rovnou zváží.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *