The Nest Kit

The Nest KitNest Kit obsahuje důmyslný systém gadgetů pro zajištění každého hnízda kakapů.

Mozkem soupravy je malá infračervená špionážní kamera, která snímá vnitřek hnízda tak, aby mohla poskytnout pohled na to, co se tam děje, a to za všech okolností. Kamera je spojena kabelem s obrazovkou, jež se rovněž používají pro bezpečnost v bytových domech a podnicích.

Úkolem správců této sady je sledovat video na obrazovce zhruba hodinu časně večer, zdali je vše v pořádku u hnízda, a pak sledovat vejce a mláďata když samička opustí hnízdo při hledání potravy.

The Nest KitSamozřejmě, dívání se na černo-bílý záznam po celou noc je trochu nudné, a tak práci usnadňují tóny zvonkohry, která zní vždy, když matka vstoupí do hnízda. Je to signál pro správce, aby zpozorněli.

„Být hlídačem hnízd je opravdu, ale opravdu únavné. Je to jako mít dítě, které je vzhůru celou noc, každou noc, chce jídlo a nespí. Zvuk zvonkohry vás pak straší i roky poté.“, říká Jo Joice, bývalý hlídač hnízd.

Zvonění se aktivuje vždy, když je zlomen infračervený paprsek, který míří na vchod hnízda. V prvních dnech z hnízda, když vejce nebo mláďata jsou přítomny, spí hlídač hnízda nedaleko, aby mohl v případě problémů okamžitě zasáhnout.

Sada rovněř obsahuje elekronické přikrývky, které dohlížejí na mláďata, zatímco je samice mimo hnízdo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *