Rio Tinto Alcan (NZ)

Rio Tinto Alcan (RTA) je největší světový Aluminium Company, se sídlem v kanadském Montrealu. RTA má po celém světě zájmy v těžbě bauxitu, rafinace oxidu hlinitého a tavení hliníku, a to iv Austrálii.

Jeho zájmy jsou na Novém Zélandu ve vlastnictví Rio Tinto Alcan Nový Zéland Limited (dříve Comalco Nový Zéland Limited), která provozuje vysoké pece hliníku – Nový Zéland hliník Hutě Limited (NZAS) v bodě Tiwai, u Invercargill, na jihu Jižního ostrova. Pec se nachází v blízkosti Treska Island (Whenua HOU) a kotvy Island, kde se nachází aktuální center pro obnovu kakapo.

NZAS – Tiwai bod
Když byl v roce 1988 se přiblížil Comalco sponzorovat obnovy kakapo programu (KRP), zpočátku odmítl, protože byl opatrný, že jsou vidět, že nákup environmentalisty podporu. Nicméně, Comalco hledali způsob, jak podpořit účast veřejnosti ve svém hliníku může recyklační program av roce 1990 se jedním z největších závazky svého druhu, ohrožených druhů sponzorství, když se stal se zapletený s záchranný program na světě nejvzácnější papoušek , kakapo. Jeho rozhodnutí souvisí sponzorství do hliníkové plechovky recyklační program: více plechovky veřejné vrátil více peněz pro ptáka.

Více než 1 milión dolarů věnovala Comalco na projektu prvních šesti let. Pak, v roce 1996, když smlouva přišla o obnovení Comalco zavazuje na dalších šest let, ale to už je zapojený do recyklace. RTANZ nedávno podepsal novou smlouvu na dobu tří let. Jeho celkový závazek program k dnešnímu dni již více než 3 miliony dolarů.

Pro RTANZ, že to není jen o psaní kontroly každý rok. V rámci programu obnovy kakapo, RTANZ zástupci setkat s DOC a Royal lesa a společnosti na ochranu ptactva pravidelně každý rok, aby se dohodly pracovních programů a rozpočtů, a dohlížet na proces obnovy. To není přímé, jak je program obnovy podařilo na každodenní bázi, ale hraje aktivní roli při vytváření plánů a dlouhodobých strategií. Například RTANZ podpořilo koncepci expertů programu kakapo, který zahrnoval dvě mezinárodní pták odborníků, kteří za předpokladu, nezávislý názor. To se také snažil zdůraznit, vědecký výzkum, zajistit pevnější základy pro obnovu tohoto druhu.

Shane Hamill – NZAS dobrovolník na Whenua Hou
NZAS vstoupil do aktivní spolupráci s odborem ochrany v roce 2004, s NZAS zaměstnanci dobrovolně pomáhat s úkoly přikrmování, spolu s opravami a údržbou kakapo obydlených ostrovů.

Partnerství také ukázal cennou příležitost k výměně názorů na širší otázky a za předpokladu, RTANZ / NZAS zaměstnance s výbornou příležitostí setkat se širokou škálu lidí zapojených do ochrany a ekologických aktivit.

RTA na Novém Zélandu
Rio Tinto Alcan Nový Zéland Limited (dříve Comalco NZ Ltd), je zcela ve vlastnictví Rio Tinto Alcan Limited, Kanada, byl založen v roce 1988. Se sídlem v Wellington Jeho úkolem je řídit Nový Zéland otázky, jako je elektřina, životního prostředí a zahraničních věcí. RTA vlastní zájmy na Novém Zélandu, především prostřednictvím 79,36% podíl na Novém Zélandu, hliník Hutě Limited (NZAS).

NZAS provozuje bod Tiwai tavírna hliníku, která je velká ve světovém měřítku. To je významným zaměstnavatelem a přispěvatel do ekonomiky Southland a Nového Zélandu, a je jedním z největších vývozců Nového Zélandu.
Od uvedení do provozu, je huti byl rozšířen a aktualizován z počáteční kapacitou 70.000 tun ročně z jedné linky snížení na tři a půl redukci linek, které produkují více než 350.000 tun surového hliníku ročně.

NZAS Klíčová fakta
• V roce 2007 NZAS rekordní výrobu 352.976 tun
• NZAS produkuje nejvyšší čistoty hliníku na světě
• Přibližně 90% NZAS hliníku se vyváží do Japonska a dalších asijských zemí, Severní Ameriky a Evropy
• 60% paměti, disků po celém světě jsou vyrobeny z hliníku NZAS
• 40% z kondenzátorů na celém světě jsou vyrobeny z hliníku NZAS
• 41% snížení emisí skleníkových plynů od roku 1990
• Svět je největší osobní dopravní letadlo, je Airbus A380 křídla z hliníku NZAS
• V roce 2007 byl oceněn NZAS NZ Business Excellence Foundation (NZBEF) Gold Award – teprve třetí firmou v NZ pro získání tohoto prestižního ocenění.

Pokud se chcete dozvědět více o práci NZAS v těchto oblastech, zobrazení NZAS udržitelného rozvoje zprávy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *